tahinli rulo kat


Tahinli Rulo KatSelamlar…
Rulo katlarıma bakıp beğenmemezlik yapmayın derim:) çünkü yedikçe yiyesesi geliyor insanın, yiyenlerde tiryakilik yapıyor diyebilirim bile:))

Öyle lezzetlilerki artık kurabiye kutusunda muhakkak bunlardan bulunuyor, canım tatlı bişeyler istediğinde hemen birtane yiyiveriyorum:)) En kısa zamanda mutlaka deneyin derim..
Tahinli Rulo Kat Hazırlaması da çok basit, öyle hamur yoğurup kurabiye yapacağım deyinceye kadar biraz baklava yufkası ve tahin’le rulolar hemen hazır…

Malzemeler..
İstediğiniz kadar baklava yufkası kullanabilirsiniz, her yufka için 2 yemek kaşığı tahin hesabıyla yola çıkın şeker miktarını isteğiniz kadar kullanın isterseniz içine dövülmüş ceviz kullanabilirsiniz, ceviz ve tahin ayrılmaz bir ikilidir nede olsa..

Bir baklava yufkasını tezgaha koyup yufkanın yarısına bir kaşık tahini damla damla döküp yufkanın tahinsiz bölümünü tahinin üzrine kapatın ve bir kaşık daha tahin dökün ve istediğiniz kadar şekeri kaşıkla seripip isterseniz cevizi de bu aşamada serpin. artık sıkıca bir rulo yapın yağlı kağıt serilmiş tepsiye çok aralık bırakmadan yerleştirin.

Tepsiniz doluncaya kadar ruloları hazırlayıp fırına vermeden önce ruloları 4’de kesin ve 200 derecede ısıtılmış fırında pembeleşene kadar pişirin.

Fırından çıkan ruloların üzerine hemen pudra şekeri eleyin..

İşte harika rulolar hazır bence bu muhteşem lezzete dayanamayıp sıcak sıcak ağzınız yanarak yemeye başlayacaksınız:))
Afiyet olsun…